Transkreacja

transkreacja, Transkreacja, Biuro Tłumaczeń From-To Transkreacja

to tłumaczenie tekstu w taki sposób, by funkcjonował zupełnie naturalnie także w języku, na jaki został przetłumaczony. Transkreacja nie jest zatem zwykłym tłumaczeniem, lecz pisaniem tekstu od nowa z uwzględnieniem specyfiki języka i kultury kraju docelowego. Wszystko po to, by zachować ładunek emocjonalny i znaczenie oryginalnego przekazu.

Transkreacja wymaga kreatywności, piękna języka i zrozumienia takich elementów, jak humor, idiomy, rymy, trendy czy przekonania i preferencje docelowej grupy.

Transkreacja ma w sobie zatem więcej z twórczego przekładu i wymaga dogłębnego zrozumienia tekstu źródłowego oraz zastosowania właściwego stylu w języku docelowym. Stosowanie transkreacji w międzynarodowych kampaniach marketingowych jest coraz częstsze, gdyż wielu firmom zależy na przekraczaniu granic kultury i języka.

Profesjonalny copywriter konstruuje chwytliwe, błyskotliwe i przekonujące teksty. Niestety, często wszystko to przepada w tłumaczeniu na inny język, gdy zmienia się ton i styl, pojawiają się niezrozumiałe metafory, a hasła i slogany tracą w nowym języku wdzięk. Zdarza się również, że w tłumaczeniu giną bądź ulegają deformacji te cechy tekstu, które powinny współtworzyć wizerunek marki. Jedynym skutecznym zabezpieczeniem przed takimi błędami jest profesjonalna transkreacja.

Dlatego transkreacją zajmują się u nas tłumacze i copywriterzy, którzy wierne odtwarzają przekaz marketingowy.

Taki przekład zachowuje styl, ton i wymowę oryginału, wywołuje identyczne emocje i skojarzenia, dokładnie tak samo motywuje, przekonuje i sprzedaje, jest dopasowany do grupy docelowej, jest nienaganny stylistycznie, gotowy do publikacji.

Co więcej, nasi tłumacze i copywriterzy poznają markę, której dotyczy tekst, by jak najlepiej oddać przekaz.

 

Pozostałe wykonywane usługi:


Tłumaczenia stron internetowych oraz tłumaczenia specjalistyczne i tłumaczenia techniczne!

Zapraszamy do skorzystania z nazsych usług tłumaczenia stron internetowych, także specjalistycznych i technicznych!